«رقصِ سایه» اثر دیوید ریکو ترجمه‌ی محمدمهدی کهربی و عاطفه عبدی .نشر افکار

«رقصِ سایه» اثر دیوید ریکو ترجمه‌ی محمدمهدی کهربی و عاطفه عبدی است که اخیراً توسط نشر افکار به چاپ رسیده است.

سایه‌ی ما، مجموعه‌ای از ویژگی‌های ناخوشایند ماست که می‌کوشیم آن را پنهان کنیم. چیزهایی در مورد خودمان که از آن‌ها خوشمان نمی‌آید و یا از اعتراف به آن‌ها می‌ترسیم.
دیوید ریکو در این کتاب می‌کوشد به خواننده بیاموزد که چگونه از سایه‌ی خو در رابطه با خانواده، زندگی فردی و … سود برد.
آیا حاضر هستید چیزی را که در سراسر زندگی خود از آن متنفر بودید را دوست داشته باشید؟ اگر تجربه چنین تضادی برایتان لذت‌بخش است، توصیه می‌کنیم این کتاب را بخوانید، زیرا این کتاب به شما نشان می‌دهد که هر چیزی، هرچقدر هم که بد باشد یا هیچ اهمیتی نداشته باشد، می‌تواند سرشار از خلاقیت و خوبی باشد. کارل گوستاو یونگ نیمه‌ی تاریک وجود ما را سایه‌های شخصیتی می‌نامد. سایه در درون خود تمام آن چیزهایی را دارد که یا نسبت به آن آگاه نیستیم یا از پذیرش آن خودداری می‌کنیم و این موارد می‌توانند هم تیره باشند و هم روشن. سایه مجموعه‌ای از صفات مثبت و منفی، احساسات، باورها و همه استعدادهایی است که از بازشناسی آن‌ها در وجود خود پرهیز می‌کنیم.
سایه به عنوان بخشی از وجود ما، کاملاً در تضاد و مغایر با آن چیزی است که هستیم یا تصور می‌کنیم که هستیم. نیمه تاریک وجود هر کسی، قلمرویی بی‌حد و مرز و بودن محدودیت است و هر کسی در این قلمرو فراتر از آن چیزی است که در ظاهر به نظر می‌رسد.

فصل اول: تعریف سایه
فصل دوم: سایه ایگو
فصل سوم: اسرار خود و سایه‌ آن
فصل چهارم: بخشی از من که تو قادر به یدن آن نیستی
فصل پنجم: سایه انکار شده ما
فصل ششم: نمایش سایه
فصل هفتم: سایه کاذب من حقیقی
فصل هشتم: دوستی سایه
فصل نهم: وقوع تغییر: توفیق دوستی

📞 شماره‌ی تماس: ۷۷۵۱۰۹۸۳-۰۲۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *